Who We Are

Board and Committees

Board of Directors
Chairman A/Prof Ang Seng Bin (appointed as of 25 July 2015)
Deputy Chairman  Mr Joseph Kuah (appointed as of 6 December 2012)
Deputy Chairman Mr Patrick Lau (appointed as of 1 September 2016)
Director  Mr Cyril Chua (appointed as of 6 December 2012)
Director  Ms Kavitha Rajan (appointed as of 1 September 2016) 
Director  Mr Lee Kian Soon (appointed as of 1 September 2016)
Director  Ms Khaw Li-Ki (appointed as of 1 September 2016)
Director  Mr Lim Shyong Piau (appointed as of 1 September 2016) 
Director  Prof Seng Boon Kheng (appointed as of 1 September 2016) 
Director Dr Gan Wee Hoe (appointed as of 1 December 2019)  
Director Ms Kemmy Tan (appointed as of 1 Februrary 2021) 
Director Mrs June Khor (appointed as of 1 December 2019) 
Director Ms Amira Nabila Budiyano (appointed as of 15 September 2022)
 
Executive Committee
Chairman A/Prof Ang Seng Bin
Deputy Chairman Mr Joseph Kuah
Deputy Chairman Mr Patrick Lau
Director Mr Cyril Chua
Director Ms Kavitha Rajan
Director Mr Lee Kian Soon
Director Prof Seng Boon Kheng
Audit & Risk Committee
Chair Mr Michael Gray
Co-Chair Mr Patrick Lau
Member Mr Andrew Leo
Finance & Investment Committee
Chair Mr Lee Kian Soon
Vice-Chair Mr Lim Shyong Piau
Member Mr Bryan Low
Member Mr Joseph Kuah
Human Resource Committee
Chair Ms Kavitha Rajan
Member Mr Cyril Chua
Member Mrs Helen Tan
Member Ms Khaw Li-Ki
Member Mrs Linda Gan
Service Committee
Chair Prof Seng Boon Kheng
Vice-Chair Dr Gan Wee Hoe
Member Mr Andrew Leo
Member Ms Amira Nabila Budiyano
Member Mr Bryan Low
Member Dr Evelyn Boon
Member Mr Jason Prakash
Member Mr Joseph James Louis
Member Mrs June Wong
Member Ms Kemmy Tan
Member Dr Marcus Tan
Member Dr Shawn Goh
Member Mr Umar Masagos
Member Mr Phua Chun Yat
Nomination Committee
Chair Mr Cyril Chua
Member A/Prof Ang Seng Bin
Member Mr Chia Chee Yoong
Member Mr Michael Gray

Our range of services

Connect with us